Partáci

28. ledna 2011 v 23:19 | Lucinka |  Semirovo Parťáci
První Semirovo parták Johannes Brandrup (Frank Stolte) Životopis:
Johannes Brandrup

Tento německý herec se narodil 7. ledna 1967 ve Frankfurtu nad Mohanem. Herectví vystudoval v Essenu. Začínal jako asistent režie v jednom düsseldorfském divadle. V roce 1992 dostal první divadelní angažmá. O rok později debutoval před kamerou ve filmu Wilde Jahre. Žije v Berlíně. Jeho manželkou je německá režisérka Branwen Okpako.

Největší popularitu mu přinesl dálniční policista Frank Stollte v seriálu Kobra 11. Johannes Brandrup patří k hercům, kteří se neradi dlouhodobě objevují v seriálech. To je také důvod, proč opustil seriál Kobra 11 po skončení první série.


Johannes Brandrup:Odstartoval seriál Kobra 11 se svým první partákem Rainer Strecker(Ingo Fischer) Jejich první případ byl pilotní film Bomby na 92.kilometru, kde pátrali po vyděrači, který požadoval tři miliony marek a k tomu 3 kila zlata. 

V první sérii v epizodě: Nový parták dostává Frank Stolte nového partnera Semira Gerkhana (Erdogan Atalay).  Poslední díl první série Konečná pro všechny,kdy policie konečně odhalí ilegální kšeftíky s drogami. Poté končí i Frank ale nikdo neví jak.


Druhý Semirovo parták:Mark Keller (André Fux)
Mark Keller

Životopis : Tento Německý herec, producent, režiser a model se narodil 5 května 1965 v Überlingen, Baden-Württemberg, Německo. Mark Keller se herectví chtěl věnovat už od mala, ale přesto se rozhodl ctít rodinnou tradici a vyučil se automechanikem. Poté nastoupil na hereckou školu ve Freingburtu ale s nástupem na povinnou vojenskou službu ji musel přerušit,ale i tam se věnoval zpěvu.- vystupoval jako zpěvák celé národní armády!!!

Po ukončení vojny dostudoval školu. Začátek jeho kariéry bylo účinkování v Rudi Carel show.
Můžeme ho vidět v mnoha filmech a seriálech: Alarm für Cobra11, Naboso, I love you Baby, Aprílový sníh, Hledám tátu, Smrtelné nebezpečí (alias Novákovo ultimátum),....
Vydal 2 CD. Nyní žije se svou přítelkyní Tülin a se dvěma syny v rodném Überlingenu.


André vydržel v Kobře 11 dvě série. První z dvou sérií byla rozdělena na dvě části. Nejprve oddělení vedla šéfka Lamprechtová, tedy stejná šéfka jako za Franka. Sekretářkou byla Regina, neohroženou dvojkou byl Hotte s Meier-Hofer. V druhé části vystřídala Reginu Andrea, Lamprechtovou nová šéfka Engelhardtová a Meier-Hofera vyštřídal Dieter Bonrath.

Bohužel v třetí sérii André v některých dílech chyběl a v posledním dvojdíle umírá. Nebezpečný Berger Andrého zabije harpunou. André padá do moře a ani Semirova akce ho nedokáže zachránit. André leží někde na dně moře u Mallorcy.

Třetí Semirovo parták:René Steinke (Tom Kranich)
René Steinke

Životopis:René Dan Steinke se narodil 16.listopadu 1963 tehdy ještě ve východním Berlíně. Svému rodnému městu zůstal dosud věrný. V Berlíně bydlí i jeho rodiče. Má sestru která bydlí v Munsteru. Nyní žije sám. Se svou dnes již byvalou přítelkyní Anke se rozešel. Nejprve se vyučil informačním technikem, u této profese dlouho nezůstal a stal se řidičem sanitky.

Po té vystudoval hereckou školu Erstna Busche. Vždy chtěl být hercem, nakonec se k této profesi dostal jako slepý k houslím. Jakýmsi nevysvětlitelným způsobem dostal roli ve filmu (Vernehmung der Zeugen) a hned tu hlavní!! Herectví vystudoval v letech 1989 až 1993 na berlínské škole Ernesta Busche, a hned po té získal angažmá v divadle Berliner Volksbuhne. Od roku 1995 je na volné noze. Hrál v mnoha seriálech už před kobrou. Také si zahrál menší role v seriálech Hlídka, Volejte
policii 110 a Rodina k zulíbání.

Role, která ho měla proslavit, byla postava vrchního komisaře Toma Kranicha v
kobře 11. Je to fyzicky náročnější než divadlo, protože se aktivně zúčastňujem mnoha akčníh scén. Baví nás to a na place jsme jako malý kluci". Pochvaluje si René, ale zároveň dodává... " do seriálu jsem se nehnal stůj co stůj. Nestal jsem se hercem, aby se zapsal do dějin jako seriálový hrdina." Hrát dálničního policistu je pro herce velká zkušenost." Pracoval jsem pro televizi hodně, ale seriál s týdení sledovaností 6 milionů diváků (v Německu) je úplně něco jiného". To pro Reného znamenalo vstávat v 7 hodin ráno, protože natáčení často začínalo v 9 hodin. René Steinke hrál v Kobře v řadách 4 až 6 pak se rozhodl odejít a vrátil se do 9 řady na jejimž konci se opět rozhodl odejít a proto ho scénáristé v pilotním dílu k 11 řadě nechají zemřít.

René Steinke je sportovně založený, velice rád hraje fotbal a tenis, rád se potápí a dělá paragliding. Kromě toho rád čte, nejraději biografii, krimi a knihy o psychologii. U stolu dá přednost sushi a červenému vínu.Auta má velice rád a sám vlastní Porsche 911 Cabrio.

Poté, co Tom Kranich přežije jízdu v neovladatelném autě, se dá dohromady se Semirem a vytvoří nejoblíbenější tým u fanoušků.

Pekelná jízda na dálnici A4 má velice dobrý děj. Tom se shodou náhod dostane do neovladatelného Mercedesu, který se řítí po dálnici a nedá se zastavit. Po dlouhé jízdě nakonec Semir všechny zachrání.

Po více než desítce skvělých dílů šesté série se Tom zamilovává do Eleny Krügerové. Ta ale v dalším díle umírá. Tom kvůli její smrti odchází a Semir si hledá opět nového parťáka.

Čtvrtý Semirovo parták: Christian Oliver (Jan Richter)
Christian Oliver
Životopis: Tento Německý herec se narodil 3.března 1972 v Celle, Něměcko.
Christian Oliver vyrůstal ve Frankfurtu nad Mohanem,později pak odjel do Los Angeles studovat herectví. Christian mluví německy, anglicky a francouzsky, vlastní také svůj oděvnický podnik. Nejraději má adrenalinové sporty, zejména potápění, sky-diving a snowboarding. Také rád cestuje a poznává nová místa a lidi. Navštívil například Afriku, Tahiti nebo Indii. Nesnáší namyšlené lidi, ale sám uznává, že je někdy až moc upřímný a to ho někdy může dostat do problémů. Poprvé jsme ho mohli vidět v pilotním filmu "Křest ohněm", který jako první odvysílala TV Nova dne 7.9.2003.
Zahrál si také jednu z hlavních rolí v seriálu Kobra 11.

V pilotním díle Křest Ohněm si po několika marných pokusech Semir konečně najde nového parťáka. Je jím o několik let mladší parťák Jan Richter.

Jan se Semirem řeší případ falešně tisknutelných bankovek, který je složitější než čekali. Nakonec ho ale vyřeší a mohou jít v klidu odpočívat.
V další sérii se hned v pilotním filmu Na věky věků kde se Semir a Andrea mají vzít Dřív než k tomu můž dojít, je Andrea unesena. Semir s Janem ji ale zachrání, a tak se nakonec Semir a Andrea vezmou. V díle Kdo z koho se musí zachraňovat Schröder a dále také Semir před bývalým parťákem, kterého poslal do vězení a rozbil mu manželství. Jan si najde další lásku a ta ho také chce, po tom co zjistí, že je policista, zabít. Holt, Jan si neumí vybírat. Nakonec jeho poslední láska, Indira, seskočí se svým autem (a bratrem) ze skály.A to jsme mohli Jana vidět v kobře 11 na posled kdy kvůli Indire skončí.

V 9 sérii v díle Návrat  čeká na fanoušky Kobry 11 velké překvapení kdy se vrací zpět Semirovo bývalí parták Tom kranich, ale bohužel i tam v Kobře 11 zase skončí kdy v 10 sérii v pilotním filmu Na život a na smrt byl zastřelena tak Semir je zase bez partáka.

Patý Semirovo parták:Gedeon Burkhard :(Chris Ritter)
Gedeon Burkhard

Životopis:
Tento populární německý herec se narodil 3. července 1969 v Mnichově. Pochází z herecké rodiny. Jeho dráha na prkna, která znamenají svět, byla od dětství předurčena. Od roku 1980 se pravidelně objevuje v různých filmech a seriálech.

Největší popularitu mu přinesla role policisty Alexe Brandtnera v seriálu Komisař Rex. V tomto seriálu nahradil svého hereckého kolegu
Tobiase Morettiho. V seriálu ale také vydržel jen několik let. Natáčel také v různých koprodukcích. Například hrál v pohádce Šípková Růženka ( koprodukce se Slovenskem ) nebo v seriálu Náhrdelník ( koprodukce s Českou republikou)

V Americe natočil dvoudílný katastrofický snímek Oheň, pojednávající o práci hasičů, kteří likvidují lesní požáry. Od roku 2006 hraje jednu z hlavních rolí v úspěšném německém akčním seriálu Kobra 11 V tomto seriálu nahradil herce Reného Steinkeho.

Chris je proti Semirovi mnohem surovější a epizody s ním mají akční spád. Chris se Semirem úspěšně vyřešili například případ mrtvého Felixe Lottnera. Dále případ surových diamantů, které nenašel ani Hartmutt a museli je najít Chris se Semirem. Semir s Chrisem v pilotním díle Město strachu musejí zachraňovat celý Düsseldorf a také svou vlastní rodinu,jelikož byly uneseny.Andrea, Aida i Chrisova dcera Katrin.

Na konec Semir s Chrisem pronásledují dodávku, ve které se najde kokain. Chris na konci případu umírá, při záchraně své lásky Tanjy.A Semir si musí znovu hnedat nového partáka.

Šestý Semirovo parták: Tom Beck (Ben Jäger)
Ben
Životopis:Tento Německý herec a zpěvák se narodil 26 února 1978v Nürnberg, Německo.Tom Beck, hraje v seriálu Kobra 11 vrchního komisaře Bena Jägera, je nástupcem Gedeona Burkharda (Chrise Rittera).

Tom Beck měří 184 cm. Má hnědé oči, a jak je vidět i tmavě hnědé 
vlasy. Mluví anglicky a francouzsky. Podle jeho CV (Curiculuum Vitae) umí hrát na 4 hudební nástroje a zvládá pět tanců. Dále umí šermovat. Studoval herectví na Bavorské divadelní akademii Augusta Everdinga.

Mohli jsem ho vidět v televizi např. v seriálech UNSER CHARLY (kde hrál např. i 
Johanes Brandrup) nebo v POLIZEIRUF - TOD IM BALLHAUS. V divadle hrál například v muzikálu GREASE (Theater St.Gallen) nebo v ELLING (Metropol Theater in Munich). Objevil se také na SAT 1 ve filmu Beim nächsten Tanz wird alles anders

Ben Jäger, kterého hraje Tom Beck, to je nejnovější posila týmu Kobry 11, který se objevil v pilotním díle Na vlastní pěst Fanoušci na jeho jméno čekali velmi dlouho a nejspíš se vyplatilo, jeho působení v Kobře 11 je fanoušky hodnoceno zatím velmi velmi dobře.

Dvojice Semir Gerkhan a Ben Jäger je dvojicí, která si celkem rozumí, ale má od sebe velký věkový odstup. Ben se Semirem musí hned na začátku úspěšně zvládnout převoz hypochondra Flensmanna. V tomto díle hostuje Christian Tramitz, v posledním díle nechali místo "klaunovi" Svenu Martinkovi, který si v Kobře zahrál už poněkolikáté. Dále se musí řešit případ sebevraždy a také chráněnce Cema. Semir také řeší problémy s Andreou a Ben se svojí láskou. Dále musejí zachránit dceru trestankyně, je toho hodně, máte se na co těšit. Také ale přinesla nová řada velkou ztrátu. Ano, je to tak, po neuvěřitelně dlouhé a po zradě odchází z týmu šéfová Anna Engelhardtová. Ve 192. bude nahrazena Kim Krügerovou, kterou bude hrát oproti Engelhardtové mladičká Katja Voywood.

Tom Beck by měl v Kobře 11 i nadéle zůstat má podepsanou  pracovní smlouvu až do konce roku 2011 takže se nemusíme bát, že Semir příjde o  dalšího skvělého  partáka. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama